top of page

Hakkında

Deneyimli bir diyetisyen olarak, insanların sağlık ve zindelik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olma konusunda tutkuluyum. Yiyeceklerin gücünü ve sağlıklı beslenmenin önemini anlıyorum ve müşterilerimin her biri için kişiselleştirilmiş beslenme planları oluşturmaya çalışıyorum.

özgebasın diyetisyen.jpg

Hikayem

Uzman Diyetisyen Özge Basın, 2015 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde lisans eğitimini, 2019 yılında da yüksek lisans eğitimini tamamladı. İlk olarak probiyotik ve probiyotiklerin hastalıklar üzerinde etkisini, ikinci olarak da bitki özlerinin antimikrobiyel etkilerini araştırdığı iki tez çalışması gerçekleştirdi. 

Mezun olduktan sonra Özel Ataşehir Meditime Tıp Merkezinde yoğun bir şekilde klinik hasta takibi yaptı. 2016 senesinde Allianz Sigorta şirketinin türkiye genelindeki tüm çalışanlarına online diyet ve yüz yüze beslenme olmak üzere kurumsal diyetisyenlik hizmeti verdi. 

2017 - 2019 arasında Bağdat Caddesi'nde Fitslimlife zayıflama merkezinde hizmet verdikten sonra kendi ofisini açmıştır. Danışanlarına Ataşehir Metropol İstanbul'daki ofisinde yüz yüze ve online olarak hizmet vermektedir.

Uzmanlıklar

Hamilelerde Beslenme

Sporcu Beslenmesi

Öğün Planlaması

Diyet & Detoks

Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı

bottom of page